Aziz Yıldırım kulüpleri topa tuttu!

Dün gece NTV ve NTV Spor'da ortak yayına çıkan Aziz Yıldırım, 3 Temmuz süreciyle ilgili birçok açıklamada bulundu.

- Bu haber 486 kez okundu.

Aziz Yıldırım kulüpleri topa tuttu!

Sözlerine 15 Temmuz'un Türkiye için dönüm noktası olduğu cümleleriyle başlayan Aziz Yıldırım, darbe girişiminin kendisini şaşırtmadığını ekledi. Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şöyle:

FETULLAH GÜLEN'İ TANIMADIĞIMI SÖYLEDİM

98'de başkan seçildikten 1-2 ay sonra beni Vedat Bayram aradı. Sonrasında bir milletvekili Zaman Gazetesi'nden. 98'in Mart ayının sonları... Ben o dönem Fethullah Gülen'i tanımadığımı ve onun için kimseyle görüşemeyeceğimi söyledim. Fethullah Gülen 150 ülkede çalışan bir örgütün başıdır. Aynı operasyonları oralarda da yapma gücündeler. Somali'de bunu gördüm. Fethullah Gülen, öyle kolay bir konu değildir. Öyle düşünmeyin.

GÜLEN, BAKANLIKLARIN HEPSİNİ ELE GEÇİRMİŞ

Türkiye'de 22 bakanlık var. Fethullah Gülen bu bakanlıkların hepsini ele geçirmiş.  Diyorlar ya "Fethullah Gülen devleti ele geçirmeye çalıştı" diye. Şu an "Devlet, Fethullah Gülen'i ele geçirmiş" gibi. Fethullah Gülen'in Amerika'da 150 okulu var. Ne kadar zengin olursam olayım bu okulları orada ben açabilir miyim? Açamam. Fethullah Gülen örgütü öyle kolay bitmez. Ben aptalmışım, ben ahmakmışım demek olayları çözmez.

ŞUAN İNANDIRICI OLAN SADECE CUMHURBAŞKANIMIZ

Şu an inandırıcı olan sadece Cumhurbaşkanımız. Başbakanımız da aynı yolda. Diğer kimse inandırıcı değil. 

BENİ GAYRIRESMİ DİNLEDİLER

2006-2007'den itibaren beni dinlemeye çalışıyorlar. Hanefi Avcı bunu anlattı. "Aziz Yıldırım NATO işi yapıyor, dinle" diyorlar. Beni resmi değil, gayrıresmi olarak dinliyorlar uzun süre. Ben bunu öğrendim. Sonra evime gelip itiraf ettiler. 

2009/10'DA ŞAMPİYON OLSAYDIK, OPERASYONU O ZAMAN YAPACAKLARDI

2009/10 sezonunda son maçta TS ile berabere kaldık, şampiyon olamadık. Şampiyon olsaydık, operasyonu o zaman yapacaklardı.

BENİ ERGENEKON'DAN BAĞLAMAYA ÇALIŞTILAR

Beni aldıkları nokta şike değildi. Şike bahane, teşvik bahane. Beni Ergenekon'dan bağlamaya çalıştılar, yapamadılar. Benim Paşalarla tek ilgim maç. Maça geliyorlar, futbol, Fenerbahçe konuşuyoruz. Bunlar ilişkim var zannediyor. Şamil Tayyar dedi ki, "Aziz Yıldırım, Ergenekon'un kasasıdır". Beni böyle bağlamaya çalıştılar, yapamadılar.

FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRMEK İSTEDİLER

Fethullah Gülen ve örgütü, bugüne kadar benden hiç maddi bir şey istemediler. 99'da mahkeme için yardım istediler,maddi değil. En son duyduğum, 48 tane Fethullahçı general olduğu.. Baktık ki şimdi çok daha fazla varmış. Bizim 2011'de 1 milyar Dolar SPK'da değerimiz vardı. Ve de 25 milyon taraftarımız. Bunun için ele geçirmek istediler. Siyasiler, iş adamları, futbolcular, sanatçılar, her yeri ele geçirmek istediler. Bu kadar basit yani. 

BEN ONLARDAN KİMSEYİ YÖNETİME ALMADIM

Ben hiç bana empoze edilenleri yönetime almadım! Hep tanıdıklarımı aldım. Hepsi Atatürkçü, cumhuriyetçi insanlar. Ha 20 kişilik yönetimde 1 kişi, 2 kişi araya girmiştir. Ama 20 kişide bunun önemi yok. 

ÖNCELİKLE BÜYÜKLERİ ALMAK LAZIM

Bu futbolcuların (Arif Erdem vs.) gözaltına alınmaları yanlış. Geçmişe dönükse yanlış.17-25 Aralık'tan sonra yaptılarsa tamam. Bu çocukları tanıyorum ben. Tabii ne kadar ilgileri var bilmiyorum. Belki onlar da pişmanız diyecekler. Benim dediğim şu. Öncelikle büyükleri almak lazım. Önce büyükler hesap vermeli. İsim veremiyorum ama kamuoyu anlıyor. 

BUCA'YI 5-3 YENDİK. TESADÜFLE, ŞANSLA

Devlet, FETÖ'nün içine girmiş durumda. Futbolda da her yerde çok insan var. Normal bunlar, şaşırmıyorum.  Soruyorum buradan.. Suç duyurusu.. O zamanki emniyet müdürü Hüseyin Çapkın nerede? 19 maçta şike var dediler. 5 maçta kesin şike var dediler. Mehmet Berk "5 maçın sonucunu biliyordum" dedi. Ben de "Ben bilmiyordum" dedim. Buca maçında şans getirsin diye palto giydim. Tesadüfen 5-3 kazandık maçı. Şansla yendik.

MEDYANIN GÜNAHI ÇOK

Basında da çok kişi var. Hepsinin suçu var, işbirliği var. Şu an gülüyorlar ama savcılar daha çağıramadı, çok işleri var. Basın 15 Temmuz'da yaptığı duyarlılığı diğer operasyonlarda da yapsalardı, bu ülke buraya gelmeyebilirdi. Medyanın günahı çok. Sürekli yanlış haberleri onlarla işbirliği yaparak yaydılar.

YENİ GELENLER KİMLERDİR?

TFF'de değişikliklere gidildi. İsimler değişti. Yeni gelenler kimlerdir? Bir yere hizmet etmek için atamalar yapılıyor. Şüphem var. TFF'de dürüst karar vereni görevden alıyorlar. 

BÜTÜN KAYIPLARIMIZI GERİ İSTEYECEĞİZ

15 Temmuz'dan sonra itiraf ettiler. Şike yok, kumpas var dediler. Fenerbahçe'nin TFF'den haklarını almak için çalışma yapacağız. O sezon Şampiyonlar Ligi'ne bizi TFF yollamamıştı. Fenerbahçeli hukukçulara danışacağız ve zararımızın karşılanması için TFF ve UEFA hakkında çalışmalara başlayacağız. TFF'den maddi kayıplarımızı isteyeceğiz. Bunları alamazsak mahkemeler başlıyor. Mehmet Ali Aydınlar, 'Eğer Fenerbahçe suçsuz bulunursa 45 milyonluk tazminat vereceğim' dedi. Bizde söz namustur. 40-50 milyon için dava açmayacağız. Büyük paralar için açacağız. Bütün kayıplarımızı geri isteyeceğiz. 

TARAFTAR FETÖ'YE KÜFÜR ETTİ DİYE TFF BİZE CEZA VERİYOR

Başakşehir maçında taraftarlarımız FETÖ'ye küfür etti diye bize ceza veriyor TFF. Böyle şey mi olur?

ZARARIMIZI GERİ ALACAĞIZ

Biz Fenerbahçe'nin zararlarını bu kumpaslardan dolayı geri alacağız. Ve borçlarımız azalacak. 227 milyon dolar borcumuz var. Bunların tamamını bize yapılan kumpastan dolayı kesin alacağız. Bütçemiz artıya geçecek. 

BANA İNANMADILAR

Mehmet Ali Aydınlar'a söyledim. "Fenerbahçe'nin üzerine oyun oynanıyor, sakın küme düşürme" dedim. Avrupa'ya göndermediler. En büyük hatayı Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne götürmemekle yaptılar. Olympiakos gitti, ne oldu? CAS'ta herkes 5 dakika konuşurken ben 45 dakika konuştum, inanamadılar. 17-25 Aralık'ın olacağını anlattım onlara. Son gün CAS'ta 2'ye 1 lehimize oy çıkacaktı, sabahına 1'e 2 oy çıktı. Neler oldu bilmiyorum o gece. FETÖ'nün, UEFA üzerinde de bir etkisi oldu. Buna eminim. 

SUÇLULAR BİLİNİYOR AMA AÇIKLANMIYOR

Bence Trabzon'daki kurşunlama olayını yapanlar biliniyor, ama açıklanamıyor.

AMATÖR BİR SUÇLAMAYLA HAPİS YATTIK

Allah korusun namus meselesidir gider yatarsınız. Ama böyle şike suçlamasıyla, amatör bir suçlamayla hapis yattık. Hiçbir şey yapmadan zihninizde oluştursanız bile 3 yıl ceza veriyorlar. Böyle bir şey yaptıkları... Benden habersiz bir şey yaptınız mı dedim. Yok... Fezlekeleri okuduk. Konuştuk. Dik duracaksınız dedim. 

POLİS KAFAMI EĞERSE TOKATLARIM DEDİM

Beni alırlarken; o kaçaklara, polis için 'kafamı tutarlar bir şey yaparlarsa tokat atarım' dedim. Yapamazsınız dedim. Ring aracı ile gitmem, gücünüz yetiyorsa götürün" dedim. Sivil bir araç ayarladılar.

TARAFTARIMIZ SAYESİNDE DİRENDİK 

Semih Çetin Amiralim ne diyor, "FETÖ, Fenerbahçe duvarına çarptı" diyor. Biz direndik ama taraftarlarımızın sayesinde. Onlar olmasa biz de direnemezdik. 15 Temmuz'da insanlar dışarı çıktılar. Fenerbahçe taraftarının mücadelesini hatırlayıp çıktılar!

3-5-2'Yİ AVRUPA'DA DENEME DEDİM

Geçen sene iyi transferler yaptık, bir CEO getirdik ve antrenöre karışmadan, böyle başladık. Capello ile, Klopp ile, Bielsa ile görüşmeler yaptık ve anlaşamadık. Sonra kendisi bir antrenör buldu ve 2 yıl anlaştık. Yıl sonunda Pereira geldi. Geçen seneki başarısızlığı anlattık. Bu sene tahammülümüz olmadığını anlattık. O da sizle aynı düşüncedeyim, 4-2-3-1'e göre bir transfer listesi verdi. Aatif'i istedi, aldık. Alamadıklarımız da oldu. Ama sonra duyduk ki aynı şekil devam ediyor. Basından duyduk 3-5-2 oynatacak diye. Çağırdık konuştuk. Nani'ye kadar zorlasaydık kalabilirdi. Ama gönderdi, gitsin dedi. Dedi ki "3-5-2'yi bir deneyeyim." Dedim ki "3-5-2'yi Avrupa'da oynatma. Ligde dene. Mukavelenin şartlarını konuştuk. Sonra kendisi ayrılmış gitmiş. Del Bosque vakası olmaz. Yok öyle bir şey.

ADVOCAAT'IN ÜCRETİ PEREIRA'DAN AZ 

3-5 tane antrenör adayımız vardı. Bazıları Türkiye'nin şartlarından dolayı gelmediler. Bazı yabancılarımızı el bebek gül bebek davranarak tutuyoruz. Diğer kulüplerde de böyledir.  Sonra Dick'le konuştuk. O da gelmek istemedi. Çok şey yaptık, rica minnet kabul etti. Ailesiyle görüştü. Dick'in alacağı ücret de Pereira'dan az. Hoca hiçbir şey istemiyor. Çok mütevazi bir insan. Kulübün maddi imkanları neyse diyor. Ben de kulübün şartlarını düşünme, biz bunu aşarız dedim. O zaman bir sağ açık, bir de ofansif orta saha istiyorum dedi. Ofansif orta saha için, olmuyorsa da sorun değil dedi. Bir de Moussa Sow konusu var. Maaşı çok yüksek. Maaş durumu uygun olursa onu da alabiliriz.

MENAJERLERDE SIKINTI VAR

Türkiye'de menajerlerde sıkıntı var. Oyuncuları ayartıyorlar. Bir menajer, bir kulübe 12 milyon euro borç veriyor diye duyuyorum. Buradan maliyeyi de göreve çağırıyorum. 2009-2010'u incelesinler. Bursaspor'un kadrosunda bir menajerin kaç oyuncusu vardı ve onun başka takımda kaç oyuncusu var? 

GALATASARAY'DA FETÖ SORGULAMASI YAPILMALI 

Galatasaray'da FETÖ sorgulaması yapılmalı. Himmetle dualarla diye konuşması var, kasedi çıktı Gülen'in. Gözaltına alınan oyuncular hangi takımdan? Galatasaray'dan hepsi. İyi incelesinler iyi.

SÖZÜMÜZÜ DE YUTARDIK

Hoca için Aykut Kocaman da konuşuldu. Ama sözleşmesi olduğundan gelemeyeceğini söyledi. (''Aykut Kocaman, ben varken gelemez demiştiniz?") Biz Fenerbahçe için neleri yuttuk. Bu sözümüzü de yutardık.

2010/11 KUPASI FENERBAHÇE'NİNDİR

Yandaş medyaya söylüyorum. Fenerbahçe için iyi, doğru şeyler yazın! Fenerbahçe düşmanlarını topluyor, konuşturuyorsunuz. 2010/11 kupası Fenerbahçe'nindir. Bunu herkes kabul edecek. Alnının ak sütü gibi helaldir. Bunu siyasi anlamda kullanmayın. Yerle gök bir araya gelse, bu kupa anca Trabzon'a gider. Başka türlü gitmez. Bu kupa 25 milyonun. Kamuoyunda artık bizi kupa için rahatsız etmeyin. Kupayı hiçbir türlü vermeyiz.  Bu kupanın Trabzon'a gideceğini hayal edenler, 17-25 Aralık'ı inkar eden kişilerdir. 

MEHMET ALİ AYDINLAR PARAMIZI VERİRSE RAHATLARIZ

Sayın Mehmet Ali Aydınlar bey ve TFF paramızı verirse, mali olarak çok rahatlarız. 

CANER, FENERBAHÇE'YE DÖNEMEZ

Gökhan Gönül'e kızgınlığımız yok. Teşekkür ettik kendisine. Yerine oyuncu da aldık. Kendi tercihi, göreceğiz artık.  Caner Erkin Fenerbahçe'ye dönemez. Herkesin suçu var, futbolcuların hiç mi suçu yok? Başkanlık için kimseyi işaret etmem. Ben padişah değilim. Burası Fenerbahçe Cumhuriyeti.(Gamaspor)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.