Dursun Özbek tarih verdi!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisini oynamak istedikleri tarihi açıkladı.

- Bu haber 3516 kez okundu.

Dursun Özbek tarih verdi!
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Sarı-Kırmızılılar'ın gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'un yayınına katılan Özbek, Fenerbahçederbisinin oynanmasını istediği tarihi açıkladı.

Özbek'in ifadeleri şöyle:

'TERÖRÜ LANETLİYORUM'

"Terör, Türkiye'nin başının belası. Her yerde ve her sektörde bizi etkilemeye başladı. Terörün gözü kör ve Umut Bulut'un babasını da buldu. Allah rahmet eylesin. Ankara'daki saldırı çok vahim bir saldırı. Terörün gözü kör ve Umut Bulut'un babasını da buldu. Allah rahmet eylesin. Ankara'daki saldırı çok vahim bir saldırı. Biz Galatasaray camiası olarak Umut Bulut'un yanına koştuk. Diğer kulüpler de bize destek verdi. Biz o anda teröre karşı bir duruş sergiledik. Bu tip saldırıları lanetliyorum.

'DERBİ ÖNCESİ CİDDİ BİR İHBAR VARDI'

"Aradan zaman geçmeden derbi maçı öncesi yaşandı. İlk olarak derbinin bize seyircisiz oynanacağı söylendi. İhbarların da seviyesi var. İçeriye giren seyircilerimiz vardı. İhbar seviyesi giderek yükselince biz de ertelenmesini talep ettik. Dışarıda bekleyen insanlar vardı. Fenerbahçe Kulübü de bizim kararımıza katılınca yetkililer maçı erteledi ve can kaybı yaşanmadı."

'BU TARİH OLMAZSA OLMAZ!'

"Derbi tarihi ile ilgili TFF bir toplantı yapacak ve karar ona göre belirlenecek ama aynı şartların oluşması gerekiyor. Fenerbahçe'nin yine deplasman dönüşü olması bizim de ev sahibi olmamız gerekir yeni tarihte. Bu tarih bizim olmazsa olmazımızdır. 28 Nisan'da oynanması gerekiyor. Bizim sahamızda oynanacak bir maç. Fenerbahçe ile bu konuyu konuşmadım. Pazartesi günü federasyon kesin tarihi belirlemiş olur."

"AZİZ YILDIRIM HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM"

Hakan Balta ve Sneijder'in Milli maçlardaki sakatlıklarına da değinen Özbek, "Hakan Balta'nın dönüşü 1-2 haftayı bulabilir. Sneijder'ın da birkaç hafta sürecek tedavisi" diye konuştu. Özbek, Aziz Yıldırım ile ilgili soruya ise; "Aziz Yıldırım'ın derbi günüyle ilgili videosunu gördüm. Tam net değil görüntüler. Yorum yapmak istemiyorum" dedi.

"UEFA'YA YANLIŞ BİLGİLER SUNULMUŞ"

"UEFA süreci, herkesin bilgisi olan bir süreç. 2012-15 yılları arasında 130 milyon Euro aşmışız sınırı. UEFA'ya savunmaya gittik. Bizi dinlediler ve bunun karşılığında 1+1 men cezasının olduğu bir tebligat verdiler. Yine savunmaya gittik. Ben de savunmanın içerisindeydim. Savunmayı yaparken, savcı bize çok enteresan bir şey söyledi. İlave süre istedik. Yeni bir yönetim olduğumuzu söyledik. Şans istedik. Bizim regülasyonlarımıza uymaz dediler.  Eğer bize doğruları anlatsaydınız, size verilen süreyi uzatırdık dediler. Ben kimseyi suçlamıyorum burada. 2014'te yapılan görüşmelerde UEFA'ya yanlış bilgiler sunulmuş."

"CAS'TAKİ ŞANSIMIZI YÜZDE 50 GÖRÜYORUM"

"UEFA'nın mevzuatında mağazacılık ile ilgili yazanlar belli. Biz burada hata yapmışız. Onların aksi yönde hareket etmişiz. Biz FFP'ye uyamadık. Ama en ağır cezayı vermek zorunda değiller. Bizim söylediğimiz bu. Biz yeni bir yönetimiz. Bize ek bir süre tanımalarını istedik. Her şeyi yoluna sokacağımızı söyledik. Ama kabul etmediler. Kulüpte mektupta maddeler var: 130 milyon fazla zarar ettin. Maaşları indireceğim deyip indirmedin. Bizim savunmamızda şu olacak. Eğer yeniden süre verme kuralı çıkarttıysan, bizi de etkilemesi lazım bunun. CAS'ta savunacağız. CAS'taki şansımızı yüzde 50 olarak görüyoruz."

"İTİRAZ ETTİK ANCAK..."

"Cezanın artması söz konusu değil. Verilen cezayı ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. UEFA'nın verdiği süre 2016'nın sonuna kadar. Ama daha erken karar verildi. Buna itiraz ettik. Bize dedikleri şu, eğer bize gerçekleri söyleseydiniz, size daha uzun bir süre verirdik."

"UEFA'nın muhatabı kulüp olduğu için kişilere bir ceza söz konusu değil. UEFA yetkilileri 'Bizi kandırdınız' dedi. Terler içinde kaldım. O noktadan sonra yapılacak savunmayı düşünebiliyor musunuz? Geçmişe yönelik hesaplarımızı 10 yıllık araştıracağız."

"KİM BU USULSÜZLÜK YAPANLAR?"

"Yöneticimiz 'Birileri zenginleşirken, kulüp fakirleşmiş' dedi. Herkes çık onu açıkla dedi. Bunu Duygun Başkan da söylemişti. Kimse çıkıp 'Şu şunu aldı, şuraya verdi. Usulsüzlük yaptı' demiyor. Merak edilen de bu. İsimler kimler? O depo kimindi? Bilmiyorum. Neden oraya o kadar para verildi? Çöpe atıldı? Kulüpte bir ilgisizlik vardı. Kamuoyunun beklentisini cevaplamak zorundayız. Umarım hiç kimseyi töhmet altında bırakacak bir sonuç çıkmaz."

"GEÇTİĞİMİZ SENEYE GÖRE ZARAR YOK"

"Ben kendi yönetimimden başlayacağım ve geçmiş 10 yılın hesaplarını inceleteceğim. UEFA 2015'e kadarki döneme cezayı kesti. Bu şu demek değil, UEFA'nın G.Saray ile işi bitti. Böyle bir şey yok. UEFA regülasyonları o gün neyse, bugün de aynı. Harcamalarımıza dikkat etmek zorundayız. 2016-17 sezonunda futbolcu maaşları 65 milyon Euro'yu geçmemeli. Şu an 95 milyon. Geçen sene 55 milyon Euro zarar edilmiş. Biz 0 zararla kapatıyoruz."

"TRANSFER YASAĞI SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Futbolcularımıza ne söz verdiysek, bunu yerine getireceğiz. Biz kontratın gereğini yapacağız. Futbolculara siz de yapın dedim. Biz geçen sene şampiyon olduk. Takım aynı takım. Transfer yasağı, Avrupa'dan men vesaire bunlar ortaya çıkınca bizim de performansımız düştü. Bazı oyuncular demotive oldu. Transfer yasağı söz konusu değil. Öyle bir gündem yok."

'DENİZLİ, BURAK'I İKNA EDEMEDİ'

"Burak gitmek istedi. Hocası Mustafa Denizli çok uğraştı, ikna edemedi. Çin kulübünün ilk teklifi daha düşüktü. Biz direndik. Futbolcu gitmek istediği için elimiz de bağlanıyor."

"MUSTAFA DENİZLİ'NİN ŞANSIZLIĞI..."

"Mustafa Hoca benim çok beğendiğim, çok önemli bir Galatasaraylı. Vedada bir sıkıntı olmadı. Mustafa Hoca ile biz konuştuğumuzda hiçbir şey yoktu. Ama öyle bir anda UEFA bizim üzerimize çöktü ki...Hal böyleyken, siz çok büyük bir transfer yapamazsınız. Mustafa Hoca'nın talihsizliği de bundan oldu."

"GALATASARAY HOCA ALDIĞI GİBİ GÖNDERECEKTİR DE"

Biz Galatasaray'ın daha fazla zarar görmemesi için ara transferdeki planlarımızı erteledik. Şartlar istediğimiz gibi gitmedi. Mustafa Hoca'nın ayrılık istediği de buna bağlıydı. Ben bırakmasını istememiştim. Ama o kendisini çok şartlandırmıştı. Galatasaray hoca aldığı gibi hoca da gönderecektir. Bunu artık konuşmaya gerek yok. Hamza Hoca ile ben bir önceki dönemde de çalıştım. Onunla kontratı ben yaptım. Çok sevdiğim Galatasaraylı bir kardeşim. Ayrılık sonrası Hamza Hoca ile mesajlaşmalarımız oldu. Ama yüz yüze gelmedik."

"Altyapının her sene 1-2 oyuncu vermesi gerekiyor. Altyapıyı güçlendirmek için Riekerink'i getirdik. Bülent Ünder ve Bülent Korkmaz ile görüştük ancak sonuç alamadık. Riekerink ile 2018 sonuna kadar yapılan anlaşma, altyapı için geçerli. A Takım için değil."

"BİRKAÇ KİŞİYLE GÖRÜŞÜYORUZ"

"G.Saray'ı belli bir format üzerine oturtmak istiyoruz. Kim gelirse gelsin, G.Saray'ın kadrolu bir antrenörü yanında olacak. Kendi yardımcısı olabilir ama bizden de kadrolu isimler olacak. Bu çalışmalar içerisindeyiz. G.Saray'ı taşıyabilecek ve başarıya götürebilecek bir isim getireceğiz. Birkaç kişiyle görüşüyoruz şu an. Gelecek antrenörün karizmasıyla bu takımı taşıyabilmesi gerek. Yeni teknik direktör sezon sonuna doğru belli olur."

TERİM YORUMU

"Elbette ki Fatih Terim'i çok seviyorum ama söyleyeceklerim yanlış anlaşılabilir." dedi.

"MAĞAZACILIK HEP ZARAR ETMİŞ"

"Sportif direktörlük için bir isimle görüşmüyoruz ama böyle bir düşüncemiz var. Çok iddialı bir takım kurmak için çok para harcamak gerekmez. En hesaplı şekilde kuracağız. Kiralık oyuncular Bruma ve Telles için bir geri dönüş olmadı. Mağazacılık, geçmiş dönemlere kadar hep zarar etmiş bir şirket. Bu sene 25 milyon lira kar etti. 120 milyon ciromuz var."

PROJELER HAKKINDA...

"Riva üzerinde 58 tane temlik var diyorlar. Riva G.Saray'ın bir malıdır. İmar durumu var. Projeler yapılmış daha önce. Riva'yı satıp para almak yerine değerlendirip gelir elde etmemiz gerekiyor. Arsamız şu anda daha kıymetli. Florya'daki tesislerimizi orayı düşünüyoruz. Daha da değer kazanacak böylece. 1,5 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyoruz. Bu orta vadeli bir proje. 5 sene gibi bir aralığı kapsıyor. Mecidiyeköy'deki otel inşaatı Eylül-Ekim gibi bitecek. Otel projesi kısa vadede çok önemli. 80-90 milyon Dolar gelir planlıyoruz."

"TAHLİYE DAVALARI AÇILDI"

"G.Saray Adası'ndaki durum şöyle. G. kurula sorduk. Siz buranın sosyal tesis olmasını mı istersiniz? Yoksa kiraya verilmesi mi?  Sosyal tesis kararı çıktı. Biz de çok net bir tavır koyduk. Tahliye davaları açıldı. Sonucu bekliyoruz. Davaların biri Eylül ayında bitiyor. Genel kurulun istediği gibi sosyal tesis olacak. Amacımız bu."

'TARAFTAR GİBİ BİZ DE MEMNUN DEĞİLİZ'

"Güvenoyunu biz geçen hafta aldık. İbra edildik. Taraftar takımdan memnun değilse, şu aşamada haklılar. Geriye dönüp baktığınızda, Galatasaray'ın geçtiği süreci de göz önünde bulundurmalı taraftalar. Biz kontratları yerine getiriyoruz. Sporcular da en iyi performansı göstermek zorunda. Taraftarı memnun etmek zorundalar. Taraftar gibi biz de şu an memnun değiliz performanslarından. Ama bu şu andaki süreç için geçerli. Bir seçim düşünmüyoruz. Bu yönetimin çabası çok yüksek. Yapılacak bir seçim, fayda getirir mi? Düşünmek gerek."

ÖZBEK'TEN TARAFTARLARA...

"Ben taraftarlarıma bir atasözü söylemek istiyorum. Ben de bir Afrika atasözü buldum. Aslanlar kendi hikayelerini yazmazsa, avcıların hikayelerini dinlemek zorunda kalırlar. Biz bunun için geldik. Artık bundan sonra bir avcı hikayesi yok. Biz kendi hikayemizi yazacağız. Aslanlar kendi hikayelerini yazarlar."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.