İşte Türkiye'nin Rio Olimpiyat kadrosu!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Rio 2016'da mücadele edecek milli takım listesini Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne gönderdi.

- Bu haber 170 kez okundu.

İşte Türkiye'nin Rio Olimpiyat kadrosu!

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek Türk sporcuların isimlerini Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) bildirdi.

Ulusal olimpiyat komiteleri, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde 5-21 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Yaz Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecek isimleri IOC'ye gönderdi.

Nihai kadroların belirlenmesi için verilen sürenin bugün dolması nedeniyle, Türkiye'nin 21 branşta olimpiyatlara katılacak 103 kişilik kadrosu da kesinleşti.

TMOK yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2016 Rio Olimpiyatları'nda madalya mücadelesi verecek Türk sporcuların isimleri, branşları ve kategorileri şöyle:

Atıcılık (4 sporcu): Erdinç Kebapçı ve Yavuz İlnam (Trap), İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç (10 ve 50 metre tabanca)

Atletizm (31 sporcu): Sultan Haydar, Bekir Karayel, Ercan Muslu, Meryem Erdoğan, Esma Aydemir, Kaan Kigen Özbilen (maraton), Ali Kaya (5000 ve 10000 metre), Halil Akkaş, Tarık Langat Akdağ (3000 metre engelli), Ramil Guliyev (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak), Emel Dereli (gülle atma), İlham Tanui Özbilen (1500 metre), Jak Ali Harvey (100 ve 200 metre, 4x100 metre bayrak), Tuğba Güvenç, Özlem Kaya (3000 metre engelli), Eşref Apak, Tuğçe Şahutoğlu, Kıvılcım Kaya Salman (çekiç atma), Yasmani Copello Escobar (400 metre engelli), Karin Melis Mey (uzun atlama), Yasemin Can (5000 ve 10000 metre), Aras Kaya, Meryem Akdağ (3000 metre engelli ve 5000 metre), Emre Zafer Barnes (100 metre ve 4x100 metre bayrak), Mert Atlı, Ersin Tacir (20 kilometre yürüyüş), Polat Kemboi Arıkan (10000 metre), Şeref Osmanoğlu (3 adım atlama), İzzet Safer, Furkan Şen ve Cumali Umutcan Emektaş (4x100 metre bayrak)

Badminton (1 sporcu): Özge Bayrak

Basketbol (12 sporcu): A Milli Kadın Basketbol Takımı

Binicilik (1 sporcu): Ömer Karaevli (Engel atlama)

Bisiklet (2 sporcu): Onur Balkan ve Ahmet Örken

Boks (6 sporcu): Önder Şipal (75 kilo), Onur Şipal (69 kilo), Mehmet Nadir Ünal (81 kilo), Batuhan Gözgeç (64 kilo), Ali Eren Demirezen (Artı 91 kilo), Selçuk Eker (52 kilo)

Cimnastik (2 sporcu): Ferhat Arıcan, Tutya Yılmaz

Eskrim (1 sporcu): İrem Karamete (flöre)

Güreş (14 sporcu): Rıza Kayaalp (grekoromen stil 130 kilo), Selçuk Çebi (grekoromen stil 74 kilo), Cenk İldem (grekoromen stil 98 kilo), Taha Akgül (serbest stil 125 kilo), Selim Yaşar (serbest stil 86 kilo), İbrahim Bölükbaşı (serbest stil 97 kilo), Soner Demirtaş (serbest stil 74 kilo), Mustafa Kaya (serbest stil 65 kilo), Süleyman Atlı (Serbest stil 57 kilo), Elif Jale Yeşilırmak (kadınlar 58 kilo), Yasemin Adar (kadınlar 75 kilo), Buse Tosun (kadınlar 69 kilo), Hafize Şahin (kadınlar 63 kilo), Bedia Gün (kadınlar 53 kilo)

Halter (4 sporcu): Daniyar İsmayilov (erkekler 69 kilo), Mehtap Kurnaz (kadınlar 63 kilo), Duygu Aynacı (kadınlar 69 kilo), Assiya İpek (kadınlar 75 kilo)

Judo (4 sporcu): Bekir Özlü (erkekler 60 kilo), Dilara Lokmanhekim (kadınlar 48 kilo), Büşra Katipoğlu (63 kilo), Kayra Almira Sayit (kadınlar artı 78 kilo)

Kano (1 sporcu): Lasma Liepa (kadınlar K1 200 metre)

Kürek (2 sporcu): Hüseyin Kandemir, Cem Yılmaz (erkekler 2 çifte hafif kilo)

Masa tenisi (2 sporcu): Ahmet Li, Melek Hu

Modern pentatlon (1 sporcu): İlke Özyüksel

Okçuluk (2 sporcu): Yasemin Ecem Anagöz, Mete Gazoz

Tekvando (2 sporcu): Servet Tazegül (68 kilo), Nur Tatar (67 kilo)

Tenis (1 sporcu): Çağla Büyükakçay

Yelken (6 sporcu): Nazlı Çağla Dönertaş (kadınlar laser radial), Deniz Çınar-Ateş Çınar ikilisi (470 sınıfı), Alican Kaynar (Finn sınıfı), Onur Cavit Biriz, Dilara Uralp (rüzgar sörfü RS:X)

Yüzme (4 sporcu): Viktoria Zeynep Güneş (100 ve 200 metre kurbağalama, 200 ve 400 metre karışık), Nezir Karap (400 metre serbest), Nida Eliz Üstündağ (200 metre kelebek), Ekaterina Avramova (200 metre sırtüstü)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.